Časté otázky

Kde a kdy nás najdete?

Bleší trhy v Divišově se konají vždy na Plochodrážním stadionu, Benešovská ulice čp. 343. Podrobnější informace naleznete na kartě Kontakty. Přehled termínů naleznete na kartě Termíny burz. Akce se konají vždy v sobotu od 7:00 do 11:00 (vjezd prodejcům je umožněn už od 6:00).

Pro koho je určen bleší trh?

Pro každého, kdo chce výhodně nakoupit nebo prodat! Jenom na bleším trhu potkáte prodejce osobně, jejich zboží si osaháte, porovnáte s konkurencí přímo na místě a navážete kontakty pro příští obchody.

Co musím jako prodejce splňovat?

Pokud není prodej použitého zboží Vaším předmětem podnikání, tak vůbec nic speciálního. Prodejci bez živnostenského listu mohou na Bleších trzích obchodovat pouze s vlastním použitým zbožím, které již nepotřebují a chtějí jej zpeněžit. K tomu nepotřebují živnostenský list, neboť neprovozují živnost. Tento prodej je brán jako jejich koníček. Stačí tak pouze dodržovat Provozní řád.

Je-li prodej použitého zboží Vaším předmětem podnikání, musíte mít Živnostenské oprávnění opravňující k prodeji. Živností je soustavná živnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených příslušnými právními předpisy.

Prodávající nesmí prodávat takové zboží, jehož prodejem by došlo k porušení platných právních předpisů ČR a Provozní řádu.

Mohu jako prodejce prodávat občerstvení?

Prodej občerstvení je umožněn pouze prodejcům s písemným povolením od Provozovatele.

Platí se parkovné?

Ne, parkování pro kupující je možné přímo v areálu Plochodrážního stadionu a je ZDARMA. PARKOVÁNÍ MIMO PROSTORY STADIONU JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO !!! V případě nedodržení je Provozovatel v zájmu zachování bezpečnosti silničního provozu a ochrany majetku nucen přivolat PČR.

Něco mi není jasné?

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste se podívat na kartu Provozní řád. Pokud ani tam nepochodíte, neváhejte nás kontaktovat na záložce Kontakty.